+421 41 4364 235

Výhody bambusovej podlahy

Bambus je univerzálne použiteľný materiál, má rovnaké uplatnenie ako drevo z klasických stromov. Lamely zo zrelého bambusového dreva sú presne opracované a následne lepené do tvaru parkiet.

  • Ťažba a spracovanie materiálu na výrobu bambusové podlahy sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, pretože pochádza zo zdrojov, ktoré sú obnoviteľné a recyklovateľné.
  • Obdobie potrebné pre vypestovanie bambusu je omnoho kratšie (5 rokov) než rádovo desiatky rokov pre dospelý les s tuzemskými drevinami.
  • Cieľom pre voľbu dobrej výbavy domácnosti je vždy jej čo najlepšia funkčnosť. Musí odolávať každodennej záťaži, musí spĺňať požiadavky, ktoré kladie život s rodinou, deťmi, domácimi zvieratami, kamarátmi a hobby. To platí obzvlášť u podláh – pri chôdzi a každodennom mnohohodinovom kontakte – NEOBUTÝCH Nôh – na podlahách v našich domovoch.
  • Drevo bambusu má od prírody jedinečné vlastnosti, ktoré z neho robia ideálny materiál pre bývanie. Je odolné, pružné a funkčné.
  • Bambusové drevo má ANTISEPTICKÉ a ANTIBAKTERIÁLNE účinky. To znamená, že pohlcuje pachy v byte a zabraňuje vzniku plesní.

Bambus je najtvrdšia drevina. Drevo je podľa tvrdosti rozdelené do 6 tried tvrdosti. Od najmenej tvrdých – 1. trieda, až po najviac tvrdé – 6. trieda. Jej hodnota je udávaná v kg/cm2 (hmotnosti kg na plochu cm2), skúša sa oceľovou guľkou, akú záťaž v tlaku drevina vydrží, než sa jej povrch od záťaže preliači.

graf

Nevýhody bambusovej podlahy

  • Prvá nevýhoda je tá, že je pre spotrebiteľskú verejnosť stále veľmi málo známa.
  • Druhá nevýhoda spočíva v tom, že je to masívna, veľmi kvalitná a poctivá podlahová krytina, ktorá má veľkú úžitkovú hodnotu a o to vyššiu obstarávaciu cenu, v porovnaní s lacnou bežnou laminátovou podlahou z umelej hmoty, u ktorej je však úžitková hodnota veľmi malá, vzhľadom k tomu, koľko pohodlia môže ľudskej nohe v porovnaní s bam busovou podlahou poskytnúť.

Bambusové podlahy

Povrchová úprava sa vykonáva TVRDÝM VOSKOVÝM OLEJOM zn. OSMO, a preto pocitovým pohodlím jednoznačne prevyšuje podlaha naolejovaná bežne známe podlahy lakované. Dotknite sa lakovaného a naolejovaného povrchu! PREJDITE SA BOSOU NOHOU PO LAKOVANEJ A POTOM PO NAOLEJOVANEJ PODLAHE! Tieto pocity budú diametrálne odlišné. U lakovanej podlahy totiž nechodíte po dreve, ale po plaste (laku). U naolejovanej podlahy chodíte naozaj po dreve.

OSMO je neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči slinám a potu podľa DIN 53160, vhodný pre detské hračky podľa EN 71.3).

Povrch s úpravou TVRDÝM VOSKOVÝM OLEJOM zn. OSMO nie je náchylný na zašpinenie, odpudzuje vodu, je odolný proti oderu a príjemný na dotyk. Odolný voči vínu, pivu, cole, káve, čaji, ovocnej šťave, mlieku a vode podľa DIN 68861-1A – žiadne škvrny od vody. Tvoria ho prírodné rastlinné oleje a vosky (ľanový olej, slnečnicový olej, sójový olej, olej z bodliaku, vosk carnauba a candelilla); parafíny a vodu odpudzujúce prídavné látky.

Bambusové parkety BAMBOPOL sú v celom priereze vyrobené z masívneho bambusu, jedná sa teda o poctivú drevnú hmotu, ktorá po položení v nehnuteľnosti podstatne a trvale pozdvihne jej finančnú hodnotu, v protiklade k bežným vrstveným podlahám s nášľapom 3 – 4 mm.

Výhody naolejovaných podláh. Povrch je matný, nie zrkadlovo lesklý a preto na ňom nie je tak vidno poškrabanie alebo opotrebovanie a tiež nečistoty z bežného používania bambusovej podlahy.

Naolejované drevo dýcha po celú dobu jeho používania čím si udržiava svoj tvar, funkčnosť a pružnosť.

Pri oleji, zásluhou minimalizovaného oteru, prakticky nie ste schopní nášľapnú vrstvu „ochodiť“. Údržba bambusovej podlahy BAMBOPOL s úpravou tvrdým voskovým olejom značky OSMO je nenáročná. Stačí vlhkou handrou poutierať prach. Voskovaná podlaha nie je náchylná k poškodeniu pri domácej prevádzke, ako je to v prípade lakovaných a plastových podláh. Naopak pri chôdzi po podlahe dochádza vďaka vosku k permanentnému lešteniu povrchu a podlaha si tak neustále udržuje jemný zamatový lesk. Raz za dva až tri roky doporučujeme povrch podlahy osviežiť voskovým olejom podobne ako sa to robí u masívneho dreveného nábytku. www.osmo.com

Podrobnejšie informácie získate na stránkach www.bambopol.com

Realizácie