+421 41 4364 235

O nás

Našim cieľom je dosiahnuť stav, kedy si zákazník automaticky spojí firmu Gasparik s.r.o. s našim mottom. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť.

Spoločnosť Gasparik, s.r.o. je rodinná firma. Tým že sme si naše meno zvolili za názov firmy, zobrali sme na seba zodpovednosť robiť našu prácu kvalitne, vyrábať výrobky a poskytovať služby, ktoré budú prinášať spokojnosť našim zákazníkom.


Naša firma sa organizačne delí na tri strediská. Ktoré vznikali postupne od roku 1991 až do súčasnosti:
1
Drevosklad je najdlhšie fungujúce stredisko. V roku 1991 sme začali so spracovaním drevenej hmoty. Vyvážali sme piliarsku guľatinu a stĺpové útvary???, ktoré sme obchodovali na domácom aj európskom trhu. Postupne sme vybudovali technológiu na frézovanie a impregnáciu drevených stĺpov pre nadzemné vedenia v SR. Máme certifikát riadenia výroby. Naše stĺpy predávame do väčšiny ...
  • obchod s guľatinou
  • výroba drevených stĺpov
  • výroba drevených palisád
  • výroba protihlukových panelov
  • výroba panelov proti oslneniu
Doplnkovou výrobou sú drevené palisády používané v záhradnej architektúre. Od roku 2000 vyrábame drevené protihlukové steny a panely proti oslneniu, ktoré sa používajú na ochranu pred hlukom v lesnej a železničnej doprave. Stredisko Drevosklad spracuje ročne cca 30 000m3 drevenej hmoty, prevažne smreku, jedľa a vyrobí 5000m3 stĺpov, 1000m3 palisád a niekoľko tisíc m2 protihlukových stien.

2
Drevostavby. Stredisko vzniklo v roku 2005. Postupne sme vybudovali a rekonštruovali niekoľko výrobných priestorov až kým sa nám podarilo ..... v jednom objekte bývalej stolárne v Makove. ... bolo odlíšiť sa od momentálne .... dostupných výrobkov a poskytovať maximálnu kvalitu, ktorú umožňujú súčasné technologické možnosti. Preto sme ani na okamih neuvažovali o výrove ... dreveníc z masívneho surového hranolu, ktorý sa bežne používa ...................... Táto technológia sa bežne používa v severských krajinách a severnej amerike kde ..... ,?????? Našim cieľom bolo ponúknuť zákazníkovi kvalitný zrub, ktorý je možno postaviť rýchlo, čo je veľmi častá požiadavka. Najlepším riešením je drevostavba z lepeného profilovaného hranola. Dom z tohto materiálu je možné postaviť za 3 mesiace. Hrubá stavba sa celá výroby vo fabrike, každý kus je .... a na stavbe sa ...montujú podľa výkresu. Hrubú stavbu je možné postaviť za 4 – 10 dní, podľa veľkosti domu. Profilované hranoly dovážame z Rakúska, Nemecka a Fínska. V roku 2010 sme zaobstarali najmodernejšiu CNC linku na opracovanie dreveným profilom Hundegger K2i. Pomocou tejto technológie sme schopní vyrobiť zrub priamo na požiadavku zákazníka. Lepené konštrukčné hranoly umožňujú realizovať aj stavby s veľkými rozmermi – sklady, výrobné haly, telocvične a pod.

3
V roku 2006 sme rozšírili naše portfólio o sektor služby. Cítili sme potrebu diverzifikovat sa a tym znizit potencionalne riziko. V súčasnosti ponúkame pestovné služby, ochranu porastov pred škodcami, odborne prerezavky, výsadbu stromčekov, vystavbu ochrannych plotov a ine . Mame zaskoleny kvalifikovany personal s ktorym mozeme posobit nielen na slovensku ale aj v okolitych krajinach – Česko, Rakúsko, Nemecko.

Čo ponúkame?