Gasparik - .

Spoločnosť vznikla v roku 1991. Zameriava sa najmä na výrobu drevostavieb, výrobu impregnovaných drevených stĺpov, palisád a drevených protihlukových stien. Sme významným spracovateľom dreva v regióne Kysuce. Naša spoločnosť sa snaží o trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov a preto vo svojom výrobnom procese používa recyklované materiály – drevo, drevovláknitá izolácia, konopná izolácia, drevo štiepka, ekologické oleje.

Myslíme Ekologicky

Naše výrobky vyrábame pomocou moderných technológií šetriacich životné prostredie a prioritou spoločnosti je investovanie do obnovy prírodných zdrojov

Naša ponuka

Už vyše 20 rokov s vami!

A neustále pokračujeme v tradícii v oblasti drevospracovania a technologickými inováciami zvyšujeme kvalitu našich výrobkov a služieb

1
Drevostavby

Drevo ako stavebný materiál má niektoré výnimočné vlastnosti. Je ľahké, pružné, pevné, má malú tepelnú vodivosť, výborné akustické vlastnosti. Drevo je na dotyk teplý materiál, pri nižších teplotách v miestnosti „nesála chlad“. Napriek mnohým predsudkom má drevo aj výborné protipožiarne charakteristiky. Vhodne navrhnutá drevená stenová kontstukcia má požiarnu odolnosť IPE 120min. To znamená že priamy ohen moze posobit na stenu po dobu 120 minút , kym stena straca svoju unosnost. Drevo je obnoviteľný prírodný material a samotná výroba a vystavba drevenice minimálnym spôsobom ovplyvňuje životné prostredie. Energia potrebná na výrobu drevostavby je niekoľkonásobne nižšia ako pri murovanom dome. Vhodnou kombináciou zrubovej masívnej steny a vonkajšej tepelnej izolácie je možné postaviť aj drevostavbu vhodnú do mestského prostredia.

2
Impregnované drevené palisády

Palisády majú široké možnosti využitia v záhradnej architektúre, v stavebníctve a stolárstve.

Na ich výrobu používame kvalitné ľahko opracovateľné smrekové a borovicové drevo. Palisády vyrábame v bežne dĺžkach od 1m do 5m, na objednávku vyrobíme aj palisády iných dĺžok. Dodávame ich podľa objednávky neimpregnované alebo impregnované. Impregnované sú vhodné do vonkajších expozícii i pre trvalý kontakt so zemou.

3
Impregnované drevené stĺpy

Naša firma je najväčší výrobca drevených impregnovaných stĺpov na Slovensku. Používajú sa na stožiare oznamovacích, telekomunikačných a energetických vedení, výstavbu chmeľnicových konštrukcií, prípadne na iné účely v stavebníctve a poľnohospodárstve. Sú impregnované. Po impregnácii sú stĺpy v exteriérových expozíciách odolné voči poveternostným vplyvom a biologickým škodcom.

4
Služby v lesníctve

Službami v lesníctve sa zoberáme od roku 1991 na Slovensku a od roku 2004 máme svoje stále miesto na nemeckom a rakúskom trhu. Naša firma pracuje pre viaceré lesné závody. Jedná sa o združenia drobných vlastníkov lesa, veľkých súkromných vlastníkov, komunálne, cirkevné a štátne lesy. V prípade Vášho záujmu Vám radi pošleme naše aktuálne referencie.